Home WiadomościZe Świata Niemcy: 12 maratonów zakonnika na dobry cel

Niemcy: 12 maratonów zakonnika na dobry cel

Redakcja

Niemiecki „ksiądz-maratończyk” Tobias Breer w kończącym się roku 2020 ukończył 21 biegów maratońskich i supermaratonów w celach charytatywnych. Ten 57-letni norbertanin z klasztoru w Hambornie – dzielnicy Duisburga w Nadrenii Północnej-Westfalii – powiedział dziennikarzom, że w związku z kryzysem koronawirusa w większości biegów startował wirtualnie – bez rywali i publiczności. Przyznał, że było to wyzwanie, ponieważ gdy nie ma kibiców, często brakuje źródła motywacji. „Dlatego potrzebowałem wielkiej siły woli i wytrzymałości” – dodał.

Swoimi biegami „w dobrej sprawie” ks. Breer zdołał zebrać w tym roku z ofiar i od sponsorów 48 tys. euro na pomoc potrzebującym dzieciom. W ciągu minionych 14 lat zebrał w sumie ponad 1,5 mln euro, które wsparły projekty socjalne.

W 2021 niemiecki zakonnik zamierza wystartować m.in. w Tokio, aby wywalczyć tam tzw. medal sześciu gwiazd. Odznaczenie to jest przyznawane sportowcom, którzy ukończą biegi maratońskie w sześciu miastach: Tokio, Berlinie, Londynie, Bostonie, Chicago i Nowym Jorku.

ts (KAI) / Hamborn
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda