Home WiadomościZe Świata Niniwa Team: Przed nimi ostatni tydzień!

Niniwa Team: Przed nimi ostatni tydzień!

Redakcja

W piątą niedzielę wyprawy w Nieznane rowerzyści NINIWA Team odpoczywają w niemieckim Hamburgu. Dotarli tu z północy Francji przez Belgię i Holandię. Przed nimi jeszcze tydzień drogi. W następną niedzielę, 14 września będą już w Kokotku. Jak tam dotrą? To jeszcze ciągle jest niepewne!

W poniedziałek 1 września grupa wyruszyła z Paryża w kierunku Belgii. Ta zaskoczyła rowerzystów porządkiem, czystymi ulicami i ładnymi drogami rowerowymi. Wszak ten rejon z nich słynie. Holandia pod tym względem zrobiła jeszcze większe wrażenie na podróżnikach. Ogromne parkingi rowerowe, sznur rowerzystów w każdym kierunku. Amsterdam był tego najlepszym przykładem, ale i największym wyzwaniem. Drogi rowerowe nie są niestety dostosowane do podróży w kolumnie i z sakwami, a na ulicę wjechać nie wolno. To spowolniło grupę przez kilka dni. Niezbyt ciepło rowerzyści wspominają niestety wizytę pod Europarlamentem, skąd od razu zaczęła ich przepędzać obsługa. Bruksela zresztą cała wywarła ponure wrażenie na pełnych optymizmu i żywiołowości kolarzach. Smutne twarze i mało energiczne reakcje to coś, do czego NINIWA Team zupełnie nie przywykł na trasach swoich rajdów.

Jednym z bardziej metafizycznych przeżyć grupy był wieczorno-nocny przejazd przez drogę Afsluitdijk prowadzącą wąskim nasypem przez Morze Północne. Wezwanie z Ewangelii dnia do wypłynięcia na głębię miało swój wymowny sens. Z kolei sobotnie dotarcie do Hamburga i widok małego kościółka polskiej Misji Katolickiej, otoczonego kilkunastoma domami publicznymi to chyba najmocniejszy widok przedostatniego tygodnia jazdy.

Wyprawa powoli się kończy. Organizatorzy uruchomili w niedzielę nową ankietę, tym razem smsową. Dzięki niej wyznaczony zostanie tryb jazdy w ostatnim, szóstym już tygodniu wyprawy. Czy rowerzyści pojadą dalej kierowani geoankietą przez internautów, a może pojadą prosto do Kokotka? Na taki bowiem kierunek zapowiadało się ostatnich już kilka głosowań. Zobaczymy.

Tymczasem trwają już przygotowania do powitania grupy w Kokotku 14 września. Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie od godz. 15.30. Jak zwykle nie zabraknie rozmowy z grupą, wspominania ciekawych wydarzeń, ani akcentu muzycznego – tym razem koncert Magdy Anioł!

Codzienne informacje i relacje z wyprawy można czytać na www.niniwateam.pl


Uwaga: Najnowsza aktualizacja planów rowerowych NINIWA Team.

Znamy wyniki smsowego głosowania! Internauci zdecydowali o losie ostatniego tygodnia wyprawy w Nieznane.
110 osób chciało, by rowerzyści wrócili samodzielnie do Kokotka, a 23 osoby chciały kontynuować głosowanie przy pomocy geoankiety.

Tym samym, wolą internautów, kończy się codzienne głosowanie nad trasą następnego dnia, a NINIWA Team wyznaczy teraz samodzielnie drogę do Kokotka. Tu zjawią się 14 września.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda