Home WiadomościZe Świata Nowa Przełożona Generalna Nazaretanek

Nowa Przełożona Generalna Nazaretanek

Redakcja

Siostry Delegatki, zebrane w Rzymie na XXV Kapitule Generalnej Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, wybrały w dniu 9 lipca 2019 nową Przełożoną Generalną. Została nią Siostra Angela Marie Mazzeo. Wyborom, z ramienia Kościoła, towarzyszył Arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.

S. Angela Marie urodziła się w Filadelfii, Pensylwania, USA w 1966 roku. Do Zgromadzenia wstąpiła w 1992, po uzyskaniu licencjatu z farmacji na Uniwersytecie Temple w Filadelfii. Po pierwszej profesji Siostra rozpoczęła swoją posługę w Szpitalu Nazareth. W następnych latach S. Angela podjęła kolejne studia uzyskując magisterium z administracji biznesu. W czasie ponad 15-letniej posługi w szpitalu, Siostra pracowała jako farmaceutka, superwizor w dziedzinie farmacji i dyrektor apteki. W czasie Kapituły Generalnej w 2010 roku, została wybrana na radną generalną Zgromadzenia i pełniła tę funkcję do dnia dzisiejszego.

Po jednodniowej przerwie w wyborach Delegatki przystąpią do wyboru Rady Generalnej. Nowy Zarząd Generalny Nazaretanek będzie wybrany na jedną, 9 – letnią kadencję, czyli do roku 2028.

Sekretariat Generalny CSFN

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda