Home WiadomościZe Świata Nowa Rada Generalna Stowarzyszenia Misji Afrykańskich

Nowa Rada Generalna Stowarzyszenia Misji Afrykańskich

Redakcja

30 kwietnia 2013 Zgromadzenie Generalne SMA wybrało nowych członków Rady Generalnej SMA.

Na kolejne 6 lat do Rady Generalnej SMA zostali wybrani następujący księża SMA:

• Antonio Porcellato (Prowincja Włoch)

Urodzony 28 marca 1955 roku w diecezji Treviso. Wyświęcony na księdza SMA w 1980 roku. Oddelegowany do Abidjanu na Wybrzeżu Kości Słoniowej do Katolickiego Instytutu Afryki Zachodniej (ICAO) gdzie specjalizował się w teologii pastoralnej. Po 10 latach pracy we Włoszech jako animator powołaniowy, formator oraz radca prowincjalny, ksiądz Porcellato został włączony do ekipy formacyjnej Roku Duchowego w Abomayu (Benin). Od 2007 roku ksiądz Porcellato pełni funkcję zastępcy Prowincjała Włoch. Jest również odpowiedzialny za animację misyjną i powołaniową w wspólnocie SMA-NDA w Feriole we Włoszech.

• Rosario Francis (Dystrykt Indii) – radca generalny

Urodzony w 1975 roku w diecezji Salem (Indie). Wyświęcony na księdza SMA w 2003 roku. Wysłany do pracy misyjnej w Nigerii gdzie pracował najpierw jako wikariusz parafii New Bussa, następnie jako proboszcz w parafii Agwara. Od 2006 do 2010 roku studiował egzegezę w Rzymie. Następnie został formatorem w domu formacyjnym SMA w Ibadanie. Wykłada również w seminarium w Nigerii.

• François Gnonhossou (Dystrytk Zatoki Beninu) – radca generalny

Urodzony w 3 grudnia 1961 roku w diecezji Cotonou w Beninie. Wyświęcony na księdza SMA w 1997 roku. Wysłany do pracy w Nigerii, gdzie pracował do 2002 roku jako wikriusz parafi Świętej Rodziny w Guffanti. W 2004 roku został zastępcą przełożonego Dystryktu Afrykańskiego, następnie przełożonym tego Dystryktu. Od 2009 roku pracuje w Kanadzie.

Autor: MR

Za: www.sma.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda