Home WiadomościZ kraju Zmarł misjonarz o. Cyriak Wrzodak OFM

Zmarł misjonarz o. Cyriak Wrzodak OFM

Redakcja

Przepełnieni smutkiem, który niech Pan przemieni w nadzieję życia wiecznego, zawiadamiamy o śmierci drogiego nam współbrata o. Cyriaka Wrzodaka OFM. O. Cyriak przez wiele lat borykał się z chorobą i był dla nas przykładem cierpliwości w cierpieniu.

Jezus ukaże nam kiedyś, jak wiele nasza prowincja zakonna zawdzięcza o. Cyriakowi i niesionemu przez niego krzyżowi. Urodził się 26 kwietnia 1961 w Legnicy. Do Zakonu św. Franciszka w Prowincji Wniebowzięcia NMP w Polsce wstąpił w 1989. Śluby wieczyste złożył w 1995, zaś święcenia kapłańskie przyjął w 1996. Pracował w naszych klasztorach w Cieszynie i Miejskiej Górce. Był m. in. mistrzem nowicjatu. W Jubileuszowym Roku 2000 wyjechał na misje do Maroka. Po jakimś czasie wrócił z powodów zdrowotnych. W Panewnikach był spowiednikiem braci juniorystów i seminarzystów, głosił nauki dla chorych. O. Cyriak zmarł 9 maja 2013 w swojej celi zakonnej w infirmerii prowincjalnej w Katowicach-Panewnikach. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 11 maja o godz. 10.30. Wyprowadzenie zwłok z Kaplicy św. Szymona o godz. 10.15. Polecamy naszego zmarłego współbrata modlitwie wiernych!

as

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda