Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Modlimy się wspólnie o beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego

Redemptoryści: Modlimy się wspólnie o beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego

Redakcja

Z jego inicjatywy w kościele klasztornym w Mościskach wprowadzono nabożeństwo majowe, podczas którego przez cały miesiąc sam głosił kazania. Jego życie upływało pod znakiem czci dla Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jej poświęcił całego siebie i swoje prace, od Niej czerpał pomoc i zapał do swych uciążliwych prac apostolskich, przez Nią wypraszał nadzwyczajne nawrócenia, niekiedy prawdziwie cudowne.

Ten obraz Maryi umieszczał podczas misji czy rekolekcji parafialnych w pobliżu ambony. Jednocześnie zachęcał wiernych do ufności w Jej opiekę, a proboszczów do sprowadzenia z Rzymu wiernej kopii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla parafii powierzonych ich duszpasterskiej pieczy. Wielu kapłanów chętnie poszło za jego radą, dzięki czemu, za jego życia sprowadzono do Polski około 500 wiernych kopii cudownego obrazu.

Zapraszamy do lektury całego rozważania na temat: „Maryja w życiu i działalności o. Bernarda Łubieńskiego” (plik do pobrania poniżej).

***

W piątek 10 maja redemptoryści w Polsce i za granicą przeżywają siódmy już dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, który był wielkim czcicielem Matki Najświętszej. Tego dnia w sposób szczególny przybliżają wiernym postać o. Bernarda i zachęcają do modlitwy o cuda i łaski przez jego wstawiennictwo. Przez cały maj w parafiach i kościołach redemptorystów wykorzystywane są podczas nabożeństw majowych specjalne czytankipoświęcone czterem świętym redemptorystom oraz w drugiej połowie miesiąca ojcu Bernardowi Łubieńskiemu. Jest to jeden z wymiarów przygotowania do obchodów 80. rocznicy śmierci o. Łubieńskiego, która przypada 10 września 2013 r.

Doczesne szczątki Sługi Bożego spoczywają w kościele św. Klemensa na Woli w Warszawie, który jest szczególnym miejscem rozwoju jego kultu. Do ukończenia jego procesu beatyfikacyjnego konieczne jest stwierdzenie przynajmniej jednego cudu, zdziałanego przez Boga za wstawiennictwem o. Bernarda, który można wyprosić jedynie dzięki modlitwie pełnej wiary i ufności. Świadectwa o łaskach otrzymanych za jego przyczyną prosimy zgłaszać do wicepostulatora sprawy beatyfikacji na adres: [email protected] Pod ten adres można też zwracać się z prośbą o potrzebne informacje, obrazki z modlitwą o uproszenie łask oraz biuletyn „Apostoł Polski” przybliżający życie i duchowość o. Łubieńskiego.

o. Sylwester Cabała CSsR 

Pliki załączone do artykułu:
„Maryja w życiu i działalności o. Bernarda Łubieńskiego”

* * *

MODLITWA O UPROSZENIE ŁASK ZA PRZYCZYNĄ SŁUGI BOŻEGO O. BERNARDA ŁUBIEŃSKIEGO ORAZ O JEGO BEATYFIKACJĘ

Boże, który Sługę Twego, Bernarda, obdarzyłeś apostolskim zapałem i mocą ducha w niesieniu krzyża, spraw prosimy, aby ten, który dla prowadzenia ludzi do Królestwa Prawdy i Miłości oddał całe swoje życie, doznawał czci świętych wśród wiernych Twojego Kościoła i był naszym orędownikiem u Ciebie. Udziel nam za jego przyczyną łaski …, której obecnie szczególnie potrzebujemy. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda