Home WiadomościZ kraju PWZ FRA w Kobylinie 2013

PWZ FRA w Kobylinie 2013

Redakcja

W dniach od 1 do 4 maja 2013, przy parafii Matki Bożej przy Żłóbku i w klasztorze w Kobylinie, odbyły się rekolekcje pod nazwą PWZ FRA (Pogłębianie wiary ze Św. Franciszkiem). Do klasztoru zjechało się ponad 100 młodych ludzi.  Celem spotkania było pogłębienie i poznanie duchowości franciszkańskiej.

Uczestnicy rekolekcji każdy dzień rozpoczynali modlitwą przy krzyżu San Damiano, a kończyli adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W trakcie pobytu organizatorzy nie zapomnieli także o wspólnej Eucharystii czy też konferencjii poświęconej tematyce Kościoła. Młodzież z niezwykłym przejęciem poruszała trudne dla nich tematy, chętnie brała udział we wszystkich akcjach, których celem było publiczne uświadamianie spotkanych, że trwanie w Bogu to jedyna słuszna droga. Jedną z owych akcjii był MŁODZIEŻOWY MANIFEST WIARY “Nie wstydzimy się Jezusa”, podczas którego uczestnicy, idąc ulicami miasta, wykrzykiwali imię “Jezus”. Podczas PWZ FRA nie zabrakło także łez, których najwięcej było podczas wyznawania świadectw wiary młodych osób. Płynęły one także w ostatnim dniu, kiedy ponad 100 osób musiało opuścić Kobylin, przyjaciół i przede wszystkim tę atmosferę, którą utworzył sam Bóg. Parafia w Kobylinie — link.

ms

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda