Home WiadomościZe Świata Nowa wspólnota sióstr SSpS w Oruro

Nowa wspólnota sióstr SSpS w Oruro

Redakcja

15 stycznia 2020 roku, w przeżywaną w naszych wspólnotach zakonnych uroczystość Świętego Ojca Arnolda, siostry Służebnice Ducha Świętego (SSpS) otwarły nową wspólnotę w Oruro w Boliwii.

Wspólnota i dom sióstr noszą nazwę ojca Arnolda Janssena – założyciela misyjnych zgromadzeń zakonnych. Poświęcenia dokonał bp Krzysztof Białasik SVD, ordynariusz diecezji Oruro.

Misjonarki zamieszkały na terenie parafii katedralnej i podejmą pracę w diecezji Oruro. Wspólnotę Ojca Arnolda będą tworzyły trzy siostry. S. Sara ze Słowacji podejmie pracę w diecezjalnym Caritas. Wraz z nią pracować tam będzie też s. Jordana z Polski, która dodatkowo podejmie pracę z migrantami. Natomiast s. Rosa z Indonezji podejmie obowiązki na lokalnym uniwersytecie i w duszpasterstwie akademickim.

Bp Krzysztof Białasik SVD, który kieruje diecezją od 2005 roku, od wielu lat zabiegał o otwarcie wspólnoty sióstr Służebnic Ducha Świętego w swojej diecezji.

Od 6 lat w pracy duszpasterskiej w Oruro pomaga także br. Krzysztof Walendowski SVD. (ADM)

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda