Nowy biskup franciszkański w USA

franciszkanie.gdansk.plNasz współbrat, o. John Stowe OFMConv, rektor Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Carey, został ordynariuszem diecezji Lexington.

Nasza wspólnota z wielką radością przyjęła wiadomość o wyznaczeniu przez papieża Franciszka naszego współbrata, o. John’a Stowe OFMConv, na ordynariusza diecezji Lexington (Kentucky, USA). To człowiek prawy i głębokiej wiary, o błyskotliwym i dociekliwym intelekcie, zakorzenionym w szczerym duszpasterskim sercu. Było to widoczne podczas jego posługi jako proboszcza w parafiach w El Paso w Teksasie, a ostatnio jako rektora w bazylice i Narodowym Saktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Carey (Ohio).

Nowy biskup pracował także w Kurii i Wikariacie Generalnym diecezji El Paso (w latach 2002-2010), a przez ostatnie pięć lat był Wikariuszem Prowincji Matki Bożej Pocieszenia.

O. biskup john urodził się w 1966 r. w Sheffield Village (Ohio). Wstąpił do zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w roku 1985; śluby wieczyste złożył 1 sierpnia 1992 r., a sakrament święceń w stopniu prebitera otrzymał 16 września 1995 r.

Więcej na: www.franciszkanie.gdansk.pl