Home WiadomościZe Świata O. Alejandro Moral Anton generałem Augustianów

O. Alejandro Moral Anton generałem Augustianów

Redakcja

Podczas 186 kapituły generalnej Ojciec Alejandro Moral Anton został ponownie wybrany na generała naszego zakonu.

Ojciec Alejandro Moral urodził się w La Vid (Burgos), w Hiszpanii, 1 czerwca 1955 roku. Wstąpił do nowicjatu augustianów w 1972 r., a pierwsze śluby zakonne złożył w 1973 roku. Studiował w La Vid i Madrycie, oraz w Kolegium Międzynarodowym S. Monica w Rzymie i Gregorianum. Został wyświęcony na kapłana 20 czerwca 1981 roku. Z wykształcenia jest biblistą.

Pracował jako bibliotekarz, kwestor, dyrektor formacji i radny prowincji Hiszpanii. W 1995 roku, w wieku lat 40, został wybrany Prowincjałem i pełnił tę funkcję do czasu wyboru na wikariusza generalnego zakonu w 2001 roku. Odtąd, aż do wyboru na Przeora Generalnego, był członkiem Domu Generalnego sprawując różne urzędy: był przewodniczącym Komisji powołanej do rewizji Konstytucji zakonu, przewodniczącym Komisji Gospodarczej i prezesem Sekretariatu Justitia et Pax; od 2004 do chwili obecnej pełnił funkcję prokuratora generalnego Zakonu, a od 2009 był asystentem jednej z dwóch Federacji kontemplacyjnych sióstr augustianek w Hiszpanii.

Ojciec Alejandro pracował w wielu międzynarodowych komisjach zakonu m. in. ds. świeckich, edukacji, finansów i duchowości. Wydał wiele artykułów z zakresu biblistyki, życia zakonnego i duchowości hiszpańskich augustianów (w języku hiszpańskim). Na urząd Przeora Generalnego przychodzi człowiek z dużym doświadczeniem, co dobrze wróży jego służbie dla zakonu oraz przyszłości augustianów.

Za: www.augustianie.plwww.zyciezakonne.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda