Home WiadomościZe Świata O. Piotr Nawrot svd odbierze nagrodę z rąk Królowej Hiszpanii

O. Piotr Nawrot svd odbierze nagrodę z rąk Królowej Hiszpanii

Redakcja

Dom Królewski Hiszpanii poinformował, że w dniu 7 marca Jej Wysokość Królowa Hiszpanii Zofia wręczy o. Piotrowi Nawrotowi svd nagrodę „Reina Sofia”. Laureat otrzyma z rąk Królowej  stosowny medal  i dyplom.

Jury VII Międzynarodowej Nagrody im. Królowej Zofii  („Reina Sofia”) podczas posiedzenia w dniu 26 września 2011 r. jednogłośnie zdecydowało przyznać VII Międzynarodową Nagrodę im. Królowej Zofii ks. prof. Piotrowi Nawrotowi z Wydziału Teologicznego UAM za prace realizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Renesansowej i Barokowej w Ameryce – Misiones de Chiquitos (Boliwia), szczególnie zaś za  gromadzenie, zachowanie oraz rozpowszechnianie muzyki misyjnej Indian Chiquito i Moxo, jak również za rekonstrukcję partytur muzycznych Archiwum Misyjnego Indian Chiquito.

Celem nagrody, ustanowionej przez Sekcję Współpracy Międzynarodowej Sekretariatu Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Królestwa Hiszpanii, jest promocja oraz rozpowszechnienie ważnych prac, które realizują liczne instytuty iberoamerykańskie na polu zachowania oraz restauracji dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego.

Do nagrody VII edycji  przedstawiono  prace z 11 krajów Wspólnoty Iberoamerykańskiej.

O. Piotr Nawrot, werbista,  ur. 2 czerwca 1955 w Poznaniu. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1981 r. w Misyjnym Seminarium Duchownym Księzy Werbistów w Pieniężnie. Pracownik naukowy w departamencie muzykologii w Ministerstwie Kultury w Boliwii Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego „Misiones de Chiquitos” (Santa Cruz de la Sierra, Boliwia).  Kierownik projektu badawczego z zakresu muzykologii – The Hispanic Baroque: Complexity in the First Atlantic Culture, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Edukacji w Kanadzie. Profesor UAM w Poznaniu. Laureat licznych nagród miedzynarodowych. Wraz z Ashley Solomon, profesorem i dyrektorem Wydziału Muzyki Dawnej z Royal College of Music w Londynie, prowadzi zespół Arakaendar (chór i orkiestra), z którym dali koncerty w wielu częściach świata i nagrali 4 płyty [CD].

jw. 22.02.2012.

Za: o. Jan Wróblewski svd

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda