Home WiadomościZe Świata O. Piotr Sułkowski CSsR wśród 101 osobowości Prati

O. Piotr Sułkowski CSsR wśród 101 osobowości Prati

Redakcja

O. Piotr Sułkowski CSsR, proboszcz parafii św. Joachima w Rzymie na Prati,  znalazł się w gronie 101 osobowości dzielnicy położonej nieopodal Watykanu. Wydany ostatnio CommunityBook Prati zawiera wywiady z najciekawszymi i najbardziej reprezentatywnymi mieszkańcami tej części Rzymu.

W opisie albumu czytamy, że kobiety i mężczyźni, mieszkający i pracujący w eleganckim sercu stolicy Włoch, w cieniu Watykanu, odkrywają przed czytelnikiem poprzez pryzmat własnych relacji i wspomnień lokalne tajemnice i miejsca warte zobaczenia. To 100 (+1) spojrzeń na tę część Wiecznego Miasta, które portretują dzielnicę z zatłoczonymi ulicami handlowymi, przemierzanymi na co dzień przez osobistości włoskiej telewizji i kina, znanych prawników i innych profesjonalistów. Opisują dzielnicę, gdzie z teraźniejszością sąsiaduje przeszłość widoczna w zabytkowych pamiątkach architektury i sztuki – poczynając od Monte Mario na ulicy Trionfale, poprzez Candia aż do Piazza Cavour i Piazza Mazzini, po Zatybrze i sklepy przy Via Cola di Rienzo i Via dei Gracchi, szerokie aleje Prati i imponujące rzeźby Pałacu Sprawiedliwości.

O. Piotr Sułkowski urodził się w Nowym Sączu w diecezji tarnowskiej. Po wstąpieniu do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela i odbyciu nowicjatu kontynuował studia teologii w Weronie. Do domu zakonnego redemptorystów na Prati przybył w 2008 i podjął posługę duszpasterską w kościele  św. Joachima jako wikariusz parafii a następnie proboszcz.

kościele św. Joachima przy Piazza dei Quiriti w czasie II wojny światowej redemptoryści rzymscy dali schronienie prześladowanym Żydom, ratując ich od deportacji i śmierci.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda