Home WiadomościZe Świata Oblaci w Rzymie uczcili rocznicę święceń biskupich Założyciela

Oblaci w Rzymie uczcili rocznicę święceń biskupich Założyciela

Redakcja

Ojciec Eugeniusz de Mazenod OMI został mianowany biskupem 1 października 1832 roku. Miał wtedy 50. lat. Papież Grzegorz XVI przydzielił mu stolicę tytularną Ikozji. Konsekracja biskupia miała miejsce 14 października tego samego roku w kościele św. Sylwestra na Kwirynale w Rzymie. Sakry biskupiej udzielił mu kard. Carlo Odescalchi, a współkonsekratorami byli: arcybiskup Rawenny – późniejszy kardynał – Chiarissimo Falconieri Mellini oraz arcybiskup tytularny Chalcedonu, Luigi Frezza – także w późniejszym czasie kreowany kardynałem.

Z okazji tej rocznicy, 25 października 2018 roku, wspólnota oblacka z domu generalnego, jak również oblaci, którzy w tym czasie byli obecni w Rzymie – w tym bp Mark Edwards OMI, biskup pomocniczy archidiecezji Melbourne w Australii, który uczestniczy w synodzie biskup dotyczącym młodzieży – zgromadzili się na sprawowaniu Eucharystii w kościele, w którym nasz święty założyciel przyjął sakrę biskupią.

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda