Home WiadomościZe Świata Oblaci NMP: spotkanie międzykapitulne w Bangkoku

Oblaci NMP: spotkanie międzykapitulne w Bangkoku

Redakcja

Około 70 oblatów z całego świata zebrało się na posiedzeniu Międzykapitulnym 2013 w Centrum Pastoralnym Archidiecezji Bangkok, w Baan Phu Samphran Wan, na Tajlandii. W spotkaniu tym uczestniczą oprócz Zarządu Centralnego, Prowincjałowie, Superiorzy Delegatur Zgromadzenia, oraz przedstawiciele trzech misji Regionu Azja-Oceania.

Spotkanie to, które potrwa dwa tygodnie, oficjalnie rozpoczęło się 21 kwietnia. Rozpoczęło się uroczystymi tradycyjnymi tańcami, a następnie Delegatura Tajlandia-Laos zaprosiła nas na obiad. Rankiem 22 kwietnia w klimacie zarówno oblackim jak i azjatyckim rozpoczęliśmy spotkanie wspólną liturgią. Skoncentrowana była na głównym temacie spotkania: oblat, jakim człowiekiem? Uczestników przywitał wikariusz generalny O. Paolo Archiatti, który nawiązując do „Wezwania do nawrócenia”, dokumentu ostatniej Kapituły, oraz listu ojca Generała z lutego tego roku pisanego do członków Zgromadzenia, przypomniał nam na czym będzie polegać to spotkanie. Jak jest napisane w naszych Konstytucjach i Regułach, głównym celem spotkania jest ewaluacja postanowień ostatniej Kapituły Generalnej, a także rozpoczęcie przygotowań do kolejnej. Jest to czas wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego oraz każdego z nas.

Przed południem zaprezentowano życiorysy męczenników z Laosu oraz męczenników hiszpańskich. Chociaż wydarzenia te miały miejsce w różnych latach historii, to jednak świadectwo wiary było podobne. Są oni modelem radykalizmu, ofiarowania się w życiu codziennym Chrystusowi i Kościołowi w służbie ludziom im powierzonych. Czuliśmy się dumni z przynależności do tej rodziny, która daje wyzwanie do ciągłego pogłębiania świętości naszego życia. Eucharystii, która zamknęła ranne posiedzenie przewodniczył ojciec Generał. W swojej homilii O. Louis Lougen poprowadził nas głębiej w zrozumienie głównego tematu spotkania.

Po południu O. Oswald Firth przeprowadził rozważanie na temat słyszeć, a słuchać. Następnie zostaliśmy zaproszeni do tego, aby w grupach odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

1. Co nowego? Czym jest nowy duch w nas?

2. Jak i gdzie Duch nas prowadzi?

3. Jak w nowy sposób mamy odpowiedzieć na wyzwania naszych czasów?

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda