Home WiadomościZe Świata Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w Awili

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w Awili

Redakcja

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej zawitał na karmelitański Uniwersytet Mistyki w Avili, gdzie oczekiwali go studenci i miejscowa Polonia. Są to już ostatnie dni jasnogórskiej ikony w Hiszpanii. 2 marca trafi ona do Portugalii.

Karmelitański Uniwersytet Mistyki był jedynym miejscem w diecezji Avila, gdzie obraz Matki Bożej Częstochowskiej zatrzymał się w swojej pielgrzymce na kilka godzin. W uniwersyteckiej kaplicy zgromadzili się studenci, wielu mieszkańców miasta oraz miejscowa Polonia. „Ikona Matki Bożej dotarła na ziemię mistyków” – powiedział o. Jerzy Nawojowski OCD, który przewodniczył modlitwie różańcowej w intencji życia.

Przyjazd ikony jasnogórskiej bardzo mocno przeżyła miejscowa Polonia. „Wizyta Matki Bożej w Avili jest dla Polaków wielkim wydarzeniem, honorem i połączeniem pracy wszystkich w zorganizowanie Jej przyjęcia” – mówi Jolanta Grześków, prezes polonijnego stowarzyszenia „Casa Copérnico”. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że przyjmujemy historię naszą i naszych ojców, że część naszej Ojczyzny możemy tutaj ugościć” – dodała Jolanta Grześków.

Z Avili ikona udała się do Salamanki. W najbliższych dniach odwiedzi jeszcze m. in. Corię, Cáceres i Badajoz. 2 marca przekroczy granicę Portugalii.

o. M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda