Home WiadomościZe Świata Obuhów/Ukraina: Spotkanie rejonowe saletynów

Obuhów/Ukraina: Spotkanie rejonowe saletynów

Redakcja

W dniach 13-15 lutego 2012 roku misjonarze saletyni pracujący na Ukrainie zorganizowali spotkanie, którego celem było wypracowanie wspólnych wniosków przed zbliżającą się Kapitułą Generalną.

Uczestniczyli w nim współbracia z wszystkich wspólnot Ukrainy Zachodniej i Wschodniej. Na miejsce spotkania został wybrany był klasztor i dom rekolekcyjny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obuhowie, niedaleko Kijowa.

Wspólne dzielenie się Słowem Bożym i wspólna modlitwa pod przewodnictwem ks. Jana Stachury MS, odpowiedzialnego za Dzieło misyjne na Ukrainie, stworzyły atmosferę do rozmów dotyczących naszego życia zakonnego i pracy pastoralnej w rzeczywistości misji na Wschodzie. Dostrzegając to co już zostało osiągnięte, zastanawiano się nad wspólnym planem pastoralnym, który by ożywił działalność duszpasterską w duchu charyzmatu saletyńskiego.

Współbracia uczestniczący w Kapitule Prowincjalnej dzielili się informacjami z życia Prowincji Polskiej, które mogły być podane do publicznej wiadomości. W braterskiej atmosferze, zauważono znaczenie wspólnej odpowiedzialności wszystkich wspólnot za wszelkie dzieła prowadzone przez Polską Prowincję na Ukrainie. Podjęte zostały pierwsze kroki organizacyjne do VIII Saletyńskiego Spotkania Młodych w Łanowicach w dniach 23-26 sierpnia 2012 roku. Tematem tegorocznego spotkania będzie Rodzina na rozdrożu.

Widząc potrzebę obecności Saletynów na Wschodniej Ukrainie zastanawiano się także nad zaangażowaniem w podjęciu wyzwania rozwoju parafii w Zaporożu.

ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda