Home WiadomościZe Świata Odnaleźć Wincentego – konkurs artystyczny i filmowy

Odnaleźć Wincentego – konkurs artystyczny i filmowy

Redakcja

Ojciec Generał Tomaž Mavrič CM w sobotę 14 października 2017 r. podczas audiencji z Papieżem ogłosił że startuje konkurs artystyczny i filmowy pod tytułem “Odnaleźć Wincentego 400”. Już przed ogłoszenie konkursu napłyneło 333 prezentacje z całego świata. Ten pomysł rozpalił wyobraźnię wielu ludzi!

Finding Vince 400 – Odnaleźć Wincentego 400, to konkurs i festiwal dla ludzi wszystkich języków. Jego inspiracją jest 400 rocznica narodzin charyzmatu św. Wincentego a Paulo w służbie ubogim. Jako jeden z elementów obchodów tego wydarzenia przez Rodzinę Wincentyńską.

Nasza Misja: to doprowadzić do mistrzostw XXI-wiecznych gawędziarzy i wyzwać ich do rywalizacji filmami, które zmienią naszą perspektywę ubóstwa we społecznościach. Pobudźmy naszą wyobraźnię dzieląc się naszym charyzmatem przy pomocy kreatywności inspirowanej wincentyńską misją globalizowania miłosierdzia.

Konkurs i nagrody

1. konkurs: Ziarna Nadziei
Zapraszamy wszystkich poniżej 18 roku życia do stworzenia ZIAREN Nadziei. Wzywamy ich do wykorzystania każdego twórczego środka wyrazu (historia, wiersz, obraz, rzeźba, muzyka, itd.), który zainspiruje do bezpośredniej służby ubogim. Artyści wybrani przez jury zostaną zaproszeni i nagrodzeni wyjazdem do Castel Gandolfo, we Włoszech w dniach 18-21 października 2018 r.

2. konkurs: scenariusz
Odnaleźć Wincentego 400. Konkurs na narratora, scenarzystę: PIĘCIU scenarzystów otrzyma nagrodę w postaci wyjazdu do Rzymu oraz dotację na wyprodukowanie filmów krótkometrażowych na podstawie ich scenariuszy. Te filmy będą miały premierę w Castel Gandolfo, Włochy, w dniach 18-21 października 2018 r.

3. konkurs: film krótkometrażowy lub fabularny
Zapraszamy do zgłoszenia waszego filmu krótkometrażowego lub fabularnego do “Odnaleźć Wincentego 400”. Jury oceni filmy, które będą inspiracją do bezpośredniej służby ubogim i zmienią naszą perspektywę ubóstwa. Nagodzone filmy będą miały premierę w Castel Gandolfo, Włochy, w dniach 18-21 października 2018 r.

Artyści wybrani przez jury zostaną zaproszeni i nagrodzeni podróżą na to wydarzenie. Więcej znajdziecie na stronie: fv400

Za: www.misjonarze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda