Home WiadomościZe Świata Ojciec Święty Franciszek apeluje o „minutę dla pokoju”

Ojciec Święty Franciszek apeluje o „minutę dla pokoju”

Redakcja

Ojciec Święty Franciszek na zakończenie środowej audiencji ogólnej 5 czerwca na Placu św. Piotra w Watykanie wezwał wierzących i niewierzących do poświęcenia „minuty dla pokoju” w sobotę, 8 czerwca, o godz. 13.00. Inicjatywę „Jedna minuta dla pokoju” promuje Akcja Katolicka.

W najbliższą sobotę 8 czerwca przypada piąta rocznica spotkania w Watykanie prezydentów Izraela i Palestyny z Papieżem Franciszkiem i patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. Z tej okazji Ojciec Święty zaapelował o „minutę dla pokoju”. Podziękował też Międzynarodowej Akcji Katolickiej za promowanie tej inicjatywy.

„Zapraszamy wszystkich dobrej woli do zjednoczenia z Papieżem Franciszkiem i wspólnej modlitwy o pokój” – napisała w specjalnym zaproszeniu do tego, by włączyć się w inicjatywę prezes zarządu Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak. „Jedna minuta dla pokoju” rozpocznie uroczystą Mszę Świętą na Szczycie Jasnogórskim, kończącą dziękczynno – przebłagalną XXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę.

„Jedna minuta dla pokoju” została zapoczątkowana przez Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej (FIAC), Włoską i Argentyńską Akcję Katolicką a także przez Światową Unię Katolickich Organizacji Kobiet (WUCWO), po raz pierwszy w 6 czerwca 2014 roku o godzinie 13.00, w ramach wsparcia spotkania „Inwokacja dla pokoju”, promowanego przez papieża Franciszka 8 czerwca w Ogrodach Watykańskich wraz z prezydentem Izraela (Simonem Peresem), prezydentem Autonomii Palestyńskiej (Maḥmūd ʿAbbās – Abu Mazen) i patriarchą Konstantynopola (Bartłomiejem I).

Akcja Katolicka/ RV/ BP KEP

Za: episkopat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda