Home WiadomościZe Świata RPA: Oblat nowym biskupem Archidiecezji Cape Town

RPA: Oblat nowym biskupem Archidiecezji Cape Town

Redakcja

Ojciec Święty Franciszek mianował naszego współbrata – o. Sylwestra David’a OMI – nowym biskupem pomocniczym Archidiecezji Cape Town w Republice Południowej Afryki, przypisując mu stolicę tytularną Gunugo. Do tej pory biskup nominat był wikariuszem generalnym Archidiecezji Durban.

Ojciec Sylwester David OMI urodził się w Durbanie. W 1984 roku wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Śluby wieczyste złożył w 1988 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął w 1991 roku. Posiada doktorat z psychologii (Uniwersytet Południowej Afryki) oraz licencjat kanoniczny z teologii biblijnej (Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie). Przez wiele lat posługiwał w duszpasterstwie parafialnym, był również formatorem w domu prenowicjatu im. bł. Józefa Cebuli OMI w Cleland (Prowincja Natalu). Ostatnio został wybrany na przewodniczącego Oblackiej Szkoły Teologicznej w San Antonio w Teksasie (Stany Zjednoczone).

(pg/zdj. OMI World)

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda