Home WiadomościZe Świata Orient TV: porwany ks. Dall’Oglio żyje

Orient TV: porwany ks. Dall’Oglio żyje

Redakcja

Ksiądz Paolo Dall’Oglio ma się dobrze i nie został zabity, jak mówią niektórzy przedstawiciele syryjskiej opozycji – oświadczył założyciel Orient TV, Ghassan Abboud. Włoski jezuita został porwany 28 lipca w Rakce.

Abboud dodał, że wie, kto porwał katolickiego duchownego. – Nie wierzmy tym, którzy mówią, że został zabity. Poprosiłem porywaczy o jego uwolnienie – dodał szef satelitarnego kanału telewizyjnego, który nadaje z Dubaju.

Wezwał też do ostrożności w upowszechnianiu informacji nt. ks. Dell’Oglio. – Proszę wszystkich, by nie podawali wiadomości, których nie są pewni – dodał Abboud.

Tymczasem wiceminister spraw zagranicznych Włoch Marta Dassù oświadczyła, że nie może potwierdzić żadnych informacji o losie porwanego rodaka: ani o jego przetrzymywaniu przez porywaczy, ani o jego śmierci.

Włoski dziennik „Corriere della Sera” przypomina, że 58-letni ks. Dell’Oglio mieszkał przez wiele lat w klasztorze Deir Mar Musa, położnym w górach na północ od Damaszku. Wspierał pojednanie między grupami etnicznymi i religijnymi Syrii. Gdy w kraju wybuchła wojna domowa, oskarżył prezydenta Baszara al-Asada o prowokowanie starć religijnych. Jednocześnie krytykował przemoc, jakiej dopuszczono się wobec Kurdów w Tel-Abiad, co mogło sprowokować związane z Al-Kaidą ugrupowanie Islamskie Państwo Iraku i Lewantu do jego porwania.

We wpisie na swym profilu na Facebooku niedługo przed porwaniem, ks. Dell’Oglio napisał, że uważa Syrię za swą drugą ojczyznę.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda