Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek po raz pierwszy z wizytą w parafii salezjańskiej

Papież Franciszek po raz pierwszy z wizytą w parafii salezjańskiej

Redakcja

Jak tego chce tradycja, już dobrze zakorzeniona, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Papież odprawił Mszę św. w Castel Gandolfo.

Jakkolwiek nie zabrakło w tym roku pewnych nowych elementów: istotnie, po raz pierwszy papież Franciszek odprawił Mszę św. na Placu Wolności, a nie jak dotychczas w kościele parafialnym “San Tommaso di Villanova”. Natomiast papież odwiedził kościół parafialny, powierzony salezjanom, we wczesnych godzinach popołudniowych.

Liczni wierni zgromadzili się wczoraj na głównym placu Castel Gandolfo, którzy przybyli tam, aby wysłuchać słów nadziei papieża Franciszka, których nie zabrakło: “Matka Chrystusa i Kościoła jest z nami zawsze. Zawsze z nami kroczy. Jest z nami. (…) Oczywiście weszła Ona raz na zawsze do chwały nieba. Nie oznacza to jednak, że jest od nas daleko, że jest od nas oddzielona. Wręcz przeciwnie: Maryja nam towarzyszy, walczy wraz z nami, wspiera chrześcijan w walce z siłami zła”.

Po celebracji eucharystycznej i modlitwie “Anioł Pański” papież Franciszek skierował życzenia pod adresem wszystkich wiernych, umacniając ponownie nadzieję wiernych, wysyłając wiadomość “tweet” z okazji tej uroczystości: “Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi i prowadź nas na drodze, która prowadzi do Nieba”.

Po południu, kiedy Ojciec Święty odwiedzał parafię powierzoną salezjanom, towarzyszyli mu: biskup Albano – bp Marcello Semeraro, Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez, jego wikariusz – ks. Adriano Bregolin. Dostępne jest także video z tej krótkiej wizyty, zrealizowane przez włoską telewizję katolicką TV2000.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda