Orioniści otwierają nową placówkę w Beninie

Rośnie Prowincja zakonna “Notre Dame d’Afrique”, która otwiera nową placówkę w Republice Benin, państwie w zachodniej Afryce. To będzie już 33 kraj na świecie, w którym Zgromadzenie Księży Orionistów pełni posługę duszpasterską w duchu Św. Alojzego Orione.

Informację o otwarciu nowej placówki oriońskiej w Beninie, po otrzymaniu zgody od Księdza Generała Tarcisio Viera i Jego Rady, przekazał ks. Basile Aka –  przełożony Prowincji afrykańskiej.

Zgromadzenie Księży Orionistów przybędzie tam na oficjalne zaproszenie ks. Biskupa Clet Feliho, Ordynariusza Kindi, diecezji na północy Beninu. Nasi Współbracia z Prowincji afrykańskiej rozpoczną swoją posługę w Parafii “Notre Dame du Sacré Cœur” w Malanville, mieście na granicy z Nigrem i Nigerią. „W tej Parafii jest pełna już struktura tzn. kościół parafialny, biura, plebania, szkoła katolicka – opowiada Dyrektor prowincjalny ks. Basile – Wszystko to zostało zbudowane przez hiszpańskiego salezjanina, który wrócił do swojego kraju ze względu  na wiek (ponad 80 lat). Aktualnie nie ma tam księży. Wikariusz generalny, proboszcz innej parafii musi w każdy weekend pokonać ponad 200 km, by zapewnić tam niedzielną Eucharystię”.

Za: www.orione.pl