Home WiadomościZe Świata Pakistan: misjonarz persona non grata

Pakistan: misjonarz persona non grata

Redakcja

Pakistańskie władze aresztowały wczoraj dyrektora domu formacji Oblatów Maryi Niepokalanej w Multanie w prowincji Pendżab, o. Christi Silvę pod zarzutem nielegalnego pobytu.

Jak podaje agencja Asianews 24 stycznia przedstawiciele władz udali się do kościoła Matki Bożej, żeby poinformować pochodzącego ze Sri Lanki misjonarza, iż 22 czerwca ub. roku utraciło swą ważność pozwolenie na pobyt. Tymczasem o. Silva przedstawił dowody, iż przed upływem terminu ważności, w maju ub. rok złożył podanie o przedłużenie tego pozwolenia. Funkcjonariusze poprosili wówczas, aby stawił się w komisariacie ze wszystkimi dokumentami.

Według świadków policja pobiła misjonarza w celi aresztu, nie wykazując zainteresowania przedstawioną dokumentacją. Miejscowy ordynariusz katolickim bp Andrew Francis zaapelował do władz o natychmiastowy wypuszczenie zakonnika, zapewniając o gotowości wpłacenia za niego kaucji.

KAI/psd

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda