Pallotyni – Kuba: Wizytacja przełożonego prowincjalnego

sac.org.plW dniach 17-22.08.2016 r. w naszej wspólnocie misyjnej na Kubie odbyła się pierwsza wizytacja Przełożonego Prowincjalnego Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Można powiedzieć, że to wielkie wydarzenie w życiu Prowincji Zwiastowania Pańskiego i oczywiście naszej wspólnoty na Kubie.

Ksiądz prowincjał Adrian Galbas SAC po raz pierwszy mógł przyjrzeć się, co ciekawego robimy na Kubie; jak wygląda nasze codzienne życie na Kubie. Program wizytacji był bardzo intensywny. Czwartek był zarezerwowany na odwiedzenie wszystkich miejsc, w których jesteśmy na Kubie, jak również na indywidualne rozmowy. Następnie w piątek mieliśmy spotkanie z nowym Ordynariuszem Archidiecezji w Havanie, arcybiskupem Juanem de la Caridad Garcia Rodriguez. Na spotkaniu rozmawialiśmy o naszej obecności na Kubie. Ksiądz arcybiskup podziękował księdzu prowincjałowi za podjęcie pracy misyjnej na Kubie i wyraził nadzieję, że grono miejscowej wspólnoty pallotyńskie powiększy się o nowe powołania misyjne. W piątek po południu mieliśmy także spotkanie w Ambasadzie Polskiej, gdzie również rozmawialiśmy o współpracy na Kubie. W czasie wizytacji ksiądz prowincjał odwiedził wszystkie nasze wspólnoty parafialne. Sobota i niedziela była ściśle zarezerwowana dla parafii. Wszystkie wspólnoty parafialne w których jesteśmy to: parafia w Managua – gdzie mieszkamy – i oddalone od nas parafie w San Antonio(30 km), Guara (30 km) i wspólnota w Guasimas. Przy okazji wizytacji ksiądz prowincjał spotkał się z każdą wspólnotą osobiście. Na początku każdego spotkania była Eucharystia, a po niej spotkanie ze wspólnotą parafialną.

W imieniu naszej wspólnoty domowej i parafialnej dziękujemy Księdzu prowincjałowi za wspólnie spędzony czas. Przy tej okazji dziękujemy także wszystkim naszym współbraciom i ofiarodawcom, za pomoc duchową i materialną przy tworzeniu misji na Kubie.

ks. Łukasz Kluska SAC, ks. Stanislau Skrydalevich SAC

Za: www.sac.org.pl