Home WiadomościZe Świata Papieska audiencja dla przedstawicieli Zakonu Maltańskiego

Papieska audiencja dla przedstawicieli Zakonu Maltańskiego

Redakcja

RVPapież Franciszek spotkał się z przedstawicielami Zakonu Maltańskiego. Na prywatnej audiencji przyjął swojego przedstawiciela przy tym zakonie rycerskim, czyli kardynała-patrona Raymonda Burke’a oraz wielkiego mistrza brata Matthew Festinga.

W najbliższą sobotę, kiedy obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźców, kawalerowie maltańscy zainicjują międzynarodową akcję „NIE budowaniu murów”. Jej celem jest uwrażliwienie opinii publicznej na problem uchodźców, który ma już wymiar planetarny. Szacuje się, że na świecie co trzy sekundy jedna osoba zmuszona jest do opuszczenia swego domu.

Suwerenny Zakon Rycerski Szpitalników św. Jana, obecny aktualnie w 120 krajach świata, na różny sposób angażuje się w pomoc dla uchodźców. Organizuje głównie opiekę medyczną, prowadząc m.in. mobilne kliniki, finansuje leki i żywność dla potrzebujących, jak też zapewnia uchodźcom pomoc prawną. W obliczu kryzysu wywołanego masowym napływem imigrantów do Włoch maltańscy wolontariusze aktywnie wspierają tych nieszczęśników, zapewniając im w różnych miejscach Europy dach nad głową i ciepłe posiłki.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda