Home WiadomościZe Świata Papież chce odwiedzić węgierskie opactwo Benedyktynów pod koniec 2022 roku

Papież chce odwiedzić węgierskie opactwo Benedyktynów pod koniec 2022 roku

Redakcja

Papież Franciszek podczas osobistego pozdrowienia arcyopata o. Cirilla Tamása Hortobágyi OSB z Pannonhalma na Węgrzech, wyraził pragnienie i zamiar odwiedzenia tego miejsca. Miałoby to nastąpić pod koniec 2022 roku.

Papież Franciszek dał jasno do zrozumienia, że chce powrócić na Węgry z szerszą wizytą duszpasterską niż ostatnia pielgrzymka – tylko do Budapesztu – z okazji zakończenia 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego (12 września br.) – pisze il sismografo.

W październiku papież Franciszek powiedział argentyńskiemu dziennikarzowi Hernánowi Reyesowi, korespondentowi Télam, że wśród swoich najbliższych projektów rozważa złożenie wizyty państwowej na Węgrzech i w Kongo. Papież powiedział wówczas, że w jego planie są także podróże do Oceanii (Papua Nowa Gwinea) i Azji (Timor Wschodni).

Opactwo w Pannonhalmie jest najstarszym obiektem sakralnym na Węgrzech i sięga swymi korzeniami roku 996. W dniach 6–7 września 1996 roku podczas obchodów 1000-lecia jego założenia jego mury odwiedził papież Jan Paweł II. Była to jego druga podróż na Węgry.

Ojciec Święty przewodniczył odprawianym na Świętej Górze Panońskiej „Nieszporom Tysiąclecia”. W przemówieniu wygłoszonym w języku węgierskim mówił o bogatej historii miejsca podkreślając rolę benedyktynów w odnowie kulturowej i społecznej całej Europy. Wezwał także współczesnych benedyktynów do zaangażowania się w prace na rzecz zjednoczenia chrześcijan. Zob. 1996.09.06 – Pannonhalma – Aby Bóg był uwielbiony we wszystkim. Uroczyste nieszpory z okazji 1000-lecia opactwa Pannonhalma na Węgrzech – Życie Zakonne (zyciezakonne.pl)

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda