Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek ponownie odwiedzi Asyż

Papież Franciszek ponownie odwiedzi Asyż

Redakcja

deon.plPapież Franciszek ponownie odwiedzi Asyż 20 września. Będzie to jego trzecia wizyta w tym mieście, a druga w ciągu zaledwie kilku tygodni: 4 sierpnia był tam z prywatną pielgrzymką do kaplicy Porcjunkula w 800-lecie związanego z nią odpustu.

Tym razem Ojciec Święty weźmie udział w Światowym Dniu Modlitwy o Pokój, z udziałem ponad 400 przywódców religijnych, politycznych i przedstawicieli świata kultury. W Asyżu będą również obecni m.in. prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej i prezydent Włoch Sergio Mattarella. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Pragnienie pokoju: religie i kultury w dialogu”.

Światowy Dzień Modlitwy o Pokój współorganizują: rodzina franciszkańska, diecezja asyska, Wspólnota św. Idziego i Włoska Konferencja Biskupia 30 lat po pierwszym takim wydarzeniu w 1986 r., które odbyło się z inicjatywy i z udziałem św. Jana Pawła II.

KAI/ed

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda