Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek potwierdza bpa Enrico dal Covolo na stanowisku rektora Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego

Papież Franciszek potwierdza bpa Enrico dal Covolo na stanowisku rektora Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego

Redakcja

Kardynał Agostino Vallini, wikariusz miasta Rzymu, przekazał wczoraj rano, 2 września, biskupowi Enrico dal Covolo, salezjaninowi, dokument, z którego wynika, że papież Franciszek wybrał go i mianował Rektorem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego na drugie czteroleciezgodnie z art. 10 Statutów tegoż Uniwersytetu. “Dziękuję Ojcu Świętemu. Będziemy pracować na gruncie jego nauczania”.

Po otrzymaniu tego powiadomienia Rektor oświadczył: «Jestem wdzięczny Ojcu Świętemu za to, że zechciał okazać mi zaufanie, mianując mnie na kolejne czterolecie Rektorem Uniwersytetu, który w sposób szczególny jest Uniwersytetem Papieża. Wspólnie z wszystkimi profesorami, personelem i studentami będziemy wsłuchiwać się w bogate nauczanie Papieża Franciszka, starając się uczynić naszym wskazanie, jakie otrzymali uczniowie szkół jezuickich: „troszczyć się o rozwój ludzki ukierunkowany na wielkoduszność”.

W każdym z nas, zgodnie ze specyfiką i odpowiedzialnością każdego, rozbrzmiewają dobitnie słowa Papieża Franciszka: “Wychowanie nie jest zawodem, ale postawą; trzeba wyjść poza siebie i znaleźć się wśród ludzi młodych, towarzyszyć im na różnych etapach rozwoju, stojąc u ich boku. Dajcie im nadzieję, optymizm co do ich drogi w świecie. Uczcie dostrzegać piękno stworzenia i człowieka, który przechowuje zawsze ślad Stwórcy. Ale przede wszystkim świadczcie życiem o tym, co przekazujecie”.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda