Home WiadomościZe Świata Papież na Boże Ciało: Eucharystia jest szkołą miłosierdzia i solidarności

Papież na Boże Ciało: Eucharystia jest szkołą miłosierdzia i solidarności

Redakcja

“Eucharystia, źródło miłości dla życia Kościoła, jest szkołą miłosierdzia i solidarności” – te słowa papieża Franciszka zamieścił Watykan na jego profilu na Twitterze w obchodzoną w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Watykańskie obchody odbędą się w niedzielę.

“Kto karmi się Chlebem Chrystusa, nie może pozostać obojętnym na tych, którzy nie mają chleba powszedniego” – brzmi dalsza część przesłania papieża na Twitterze.

Cztery lata temu Franciszek przeniósł watykańskie obchody Bożego Ciała z czwartku na nadzielę, tak jak we Włoszech, gdzie nie jest to dzień świąteczny. W niedzielne popołudnie Franciszek odprawi mszę z okazji Bożego Ciała w bazylice Świętego Piotra z udziałem ograniczonej liczby wiernych z powodu reżimu sanitarnego.

Przed tą zmianą papieska msza była odprawiana na placu przed bazyliką Świętego Jana na Lateranie, skąd potem wyruszała procesja do bazyliki Matki Bożej Większej.

W 2018 roku Franciszek przewodniczył tej mszy w nadmorskiej dzielnicy Rzymu, Ostia, a dwa lata temu na przedmieściach Casal Bertone.

Źródło: PAP / jb

Za: deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda