Home WiadomościZe Świata Papież: pamięć o współczesnej Kalwarii misjonarzy obowiązkiem Kościoła

Papież: pamięć o współczesnej Kalwarii misjonarzy obowiązkiem Kościoła

Redakcja

Papież Franciszek mówił w niedzielę, że obowiązkiem Kościoła jest pamięć o „współczesnej Kalwarii” misjonarzy, którzy giną i są prześladowani z powodu wiary. Apelował też o rozwiązanie kryzysu w Nikaragui, gdzie w rozmowy zaangażowany jest polski nuncjusz.

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych w południe w Watykanie papież nawiązał do obchodzonego w niedzielę Dnia Modlitwy i Pamięci o Misjonarzach Męczennikach.

Powiedział: „W 2018 roku na całym świecie wielu biskupów, kapłanów, zakonnic i wiernych świeckich doznało przemocy; zabitych zostało czterdziestu misjonarzy, prawie dwa razy więcej niż w poprzednim roku”.

„Pamięć o tej współczesnej Kalwarii braci i sióstr prześladowanych lub zabitych z powodu ich wiary w Jezusa jest dla całego Kościoła obowiązkiem wdzięczności, ale również bodźcem do mężnego głoszenia świadectwa naszej wiary i nadziei pokładanej w tym, który na krzyżu na zawsze przezwyciężył nienawiść i przemoc swoją miłością”- dodał Franciszek.

Po modlitwie Anioł Pański mówił też o negocjacjach w sprawie rozwiązania kryzysu w Nikaragui. […]

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda