Papież pobłogosławił olej na Lednicę

Papież Franciszek pobłogosławił olej na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Zostanie nim namaszczony każdy wolontariusz pełniący służbę podczas modlitewnego czuwania.

Pobłogosławiony przez Papieża olej dotarł właśnie do poznańskiego klasztoru Ojców Dominikanów, gdzie znajduje się główna siedziba założonego przez o. Jana Górę Ruchu Lednickiego. To dar Franciszka na lednickie nabożeństwo, w którego przekazaniu pośredniczył jałmużnik papieski, abp Konrad Krajewski.

„Jest to olej mocy i radości, abyśmy zło zwyciężali dobrem i aby nasze ręce czyniły jak najwięcej dobrego” – mówi Aleksandra Leszczyńska, rzecznik prasowy Spotkania Młodych Lednica 2000.

XVIII Spotkanie Młodych na historycznych Polach Lednickich odbędzie się 7 czerwca pod hasłem: „W Imię Syna”. Wkrótce rozpoczną się zapisy wolontariuszy, którzy będą pomagać w przygotowaniu spotkania oraz pełnić służbę podczas nabożeństwa pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia.

Organizowane od 1997 roku przez o. Górę czuwania młodzieży nad Jeziorem Lednickim od początku wspierał papież Jan Paweł II, który kierował do uczestników spotkania swoje przesłania. Zwyczaj ten przejęli jego następcy: Benedykt XVI i Franciszek.

Za: www.dominikanie.pl