Home WiadomościZe Świata Papież podziękował siostrze zakonnej, która niesie pomoc migrantom

Papież podziękował siostrze zakonnej, która niesie pomoc migrantom

Redakcja

“Dziękuję siostrze za to, co robi wraz ze swoim zespołem dla migrantów, którzy przybywają w poszukiwaniu lepszego życia, aby się rozwijać, by uciec przed prawdziwym piekłem społecznym” – powiedział papież do s. Normy Pimentel, nazywanej w USA “aniołem migrantów”.

Papież skierował krótkie wideoprzesłanie do amerykańskiej opiekunki migrantów s. Normy Pimentel. Należy ona do zgromadzenia misjonarek Jezusa i jest dyrektorem wykonawczym Caritas w Rio Grande Valley, na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Prowadzi tam ośrodek, który udziela schronienia migrantom, zapewnia im ciepły posiłek, oferuje pomoc lekarską i prawną, a także pomaga w łączeniu rodzin.

S. Norma napisała do Franciszka list, w którym opowiada o swej działalności. Papież postanowił osobiście podziękować jej za korespondencję, a przede wszystkim za to, co robi na rzecz migrantów. Dlatego nagrał dla niej krótkie wideoprzesłanie.

“Dziękuję siostrze za to, co robi wraz ze swoim zespołem dla migrantów, którzy przybywają w poszukiwaniu lepszego życia, aby się rozwijać, by uciec przed prawdziwym piekłem społecznym. Dziękuję, że ich przyjmujecie i dajecie im schronienie. Migrantów należy przyjmować, to znaczy należy ich chronić, towarzyszyć im i integrować. A zatem cztery rzeczy: przyjmować, chronić, towarzyszyć i integrować. Dziękuję za to, co robicie z tymi wszystkimi migrantami, którzy przychodzą prosić o pomoc, aby żyć z większą godnością. Ja towarzyszę wam z tego miejsca, modlę się za was i za wszystkich, którzy pomagają wam w tej pracy”.

Źródło: Vatican News / pk

Za: deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda