Home WiadomościZe Świata Papież znów zadzwonił do karmelitanek w Lucenie

Papież znów zadzwonił do karmelitanek w Lucenie

Redakcja

Wyrazy życzliwości i bliskości, a także szczere pozdrowienia dla mieszkańców leżącej na południu Hiszpanii Luceny, przekazał Ojciec Święty tamtejszym karmelitankom bosym. To już po raz drugi Papież Franciszek zadzwonił do klasztoru św. Józefa w tej miejscowości. Poprzednia rozmowa miała miejsce 31 grudnia, kiedy przekazał on mniszkom klauzurowym życzenia noworoczne. Zarówno tamtejsza przeorysza s. Adriana od Jezusa Zmartwychwstałego, jak i inne dwie zakonnice są Argentynkami.

Jak poinformował kapelan sióstr ks. Iván Martín Tejada Hidalgo, Papież wybierał hiszpański numer dwa razy. Za pierwszym razem nikt jednak nie podjął słuchawki, włączyła się jedynie sekretarka automatyczna. Franciszek nagrał zatem sympatyczną wiadomość z pytaniem: „Cóż to siostry robią, że nie mogą odebrać telefonu?”. Kilka godzin później zakonnice już telefon odebrały. Nagranie z sekretarki wykorzystały na swoich antenach lokalne media, podkreślając papieską sympatię i bliskość.

Przeorysza z Luceny podkreśla, że częste kontakty kard. Bergoglio, ówczesnego arcybiskupa Buenos, z tamtejszymi karmelitankami zaczęły się już 15 lat temu. „Dzwonił do nas prosząc o modlitwę i bardzo się nami interesował, choć nigdy nie spotkałyśmy go osobiście” – powiedziała s. Adriana.

lg/ rv, abc, europa press

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda