Pauliści: Bł. Tymoteusz Giaccardo opuszcza Rzym

27 marca 2014 r. w rzymskiej bazylice Królowej Apostołów – Regina degli Apostoli, w której duszpasterzują pauliści, miało miejsce pożegnanie trumny z ciałem bł. Tymotusza Giaccardo.

Relikwie tego pierwszego kapłana paulisty zostają przeniesione do leżącego we włoskim Piemoncie miasta Alba, kolebki Towarzystwa Świętego Pawła i całej Rodziny Świętego Pawła. Spoczną tam w wybudowanym przez ks. Alberionego, przy współudziale ks. Giaccardo, Kościele św. Pawła.

Zmarły w Rzymie w 1948 roku ks. Tymoteusz, został w roku 1989 wyniesiony na ołtarze jako błogosławiony, przez papieża Jana Pawła II. Od tego czasu jego ciało znajdowało się w krypcie bazyliki Królowej Apostołów. W tej samej świątyni znajduje się także ciało wyniesionego na ołtarze w 2003 roku, założyciela Rodziny Świętego Pawła bł. Jakuba Alberionego.

Zanim ostatecznie ciało bł. Tymoteusza Giaccardo spocznie w Kościele św. Pawła w Albie, odbędzie „pielgrzymkę” po miejscach związanych z jego ziemskim życiem: w Bra i Sanfrè. Przez miesiąc wierni będą także oddawali mu cześć w jego rodzinnej parafii, w miejscowości Narzole.

Więcej na: www.paulius.org.pl