Home WiadomościZ kraju Werbiści: Spotkanie Sekretariatu Strefy Europejskiej

Werbiści: Spotkanie Sekretariatu Strefy Europejskiej

Redakcja

26 marca zakończyło się w Warszawie dwudniowe spotkanie Sekretariatu Strefy Europejskiej Księży Werbistów.

Sekretariat stanowią koordynatorzy odpowiedzialni za funkcjonowanie poszczególnych apostolatów, a więc: animacji misyjnej, Biblii, Sprawiedliwości i Pokoju, komunikacji, formacji zakonnej i finansów.

Niedawno wybrani koordynatorzy, którzy pracują w różnych krajach Europy, mieli okazję do bliższego zapoznania się ze sobą, a także z zadaniami, które ich czekają. Poszukiwano również możliwości wspólnego działania i sposobów lepszego przekazywania informacji.

Zgromadzenie Słowa Bożego, choć zachowuje duży stopień centralizacji, stara się działać w ramach stref kontynentalnych. Strefa europejska składa się z 13 prowincji, które liczą w sumie ok. 1150 członków. Sporą część tej liczby stanowią współbracia spoza Europy.

Dużym wyzwaniem Strefy jest różnorodność językowa, która utrudnia np. podejmowanie wspólnych działań duszpasterskich czy animacyjnych w ramach kilku krajów. Mimo to Sekretariat Europejski będzie starał się proponować konkretne możliwości takich działań.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda