Home WiadomościZe Świata Pauliści: Otwarcie księgarni we Lwowie

Pauliści: Otwarcie księgarni we Lwowie

Redakcja

15 kwietnia 2014 r. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, poświęcił we Lwowie Księgarnię Świętego Pawła, prowadzoną przez paulistów.

Uroczystość wpisała się w kontekst spotkania kapłanów pracujących w Archidiecezji Lwowskiej. Przybyli oni w Wielki Wtorek do katedry lwowskiej na Mszę krzyżma, której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki. Po Mszy św., na której homilię wygłosił przełożony polskich paulistów ks. Bogusław Zeman, duchowieństwo udało się do budynku odzyskanej i odnowionej kurii, gdzie odbyło się poświecenie księgarni oraz spotkanie duszpasterzy z terenu archidiecezji.

Otwarta we Lwowie księgarnia, jest pierwszym w tym mieście punktem sprzedaży publikacji, materiałów duszpasterskich i dewocjonaliów prowadzonym przez Kościół rzymskokatolicki. Pauliści, którzy we Lwowie obecni są od 5 marca 2014 r., poprzez otwarcie księgarni rozpoczynają w sposób widoczny swoją posługę na terenie Ukrainy. Kolejnym zadaniem jakie stoi obecnie przed zgromadzeniem, to publikacja książek i innych pomocy duszpasterskich w języku ukraińskim oraz praca na polu środków społecznego przekazu.

Księgarnia Świętego Pawła otwarta jest od poniedziałku do piątku, od godz. 9 do 15 (w godzinach urzędowania kurii). Mieści się na parterze budynku kurii, ul. Vinnichenka 32 (wejście przez bramę główną). Prowadzi sprzedaż książek (w języku polskim i ukraińskim), pomocy duszpasterskich, dewocjonaliów oraz paramentów liturgicznych.

Tego samego dnia, w budynku kurii archidiecezjalnej, odbyło się też posiedzienie zarządu regionalnego Towarzystwa Świętego Pawła.

Strona internetowa paulistów na Ukrainie: www.paulisty.org 

Więcej na: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda