Home WiadomościZe Świata Watykan: nowy biskup franciszkański

Watykan: nowy biskup franciszkański

Redakcja

Dnia 16 kwietnia 2014 roku, w Wielką Środę, kardynał prefekt Kongregacji ds. Biskupów poinformował Ministra generalnego, że: „Ojciec Święty mianował biskupem Terni-Narni-Amelia (Włochy) przewielebnego o. Giuseppe Piemontese OFMConv, poprzedniego kustosza Sacro Convento w Asyżu.

Raduję się wraz z Zakonem z powodu zaufania, jakie – poprzez ten gest – Ojciec Święty pokłada w Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych, któremu – w imieniu Kongregacji ds. Biskupów – składam wyrazy wdzięczności za ubogacenie hierarchii Kościoła we Włoszech poprzez dar współbrata. Korzystam też z okazji, aby przesłać najlepsze życzenia Świętej Paschy. Zapewniam o mich modlitwach, aby powołania w waszym Zakonie mogły coraz bardziej obfitować…”. (Marc kard. Ouellet)

Fr. Giuseppe Piemontese należy do Prowincji Świętych Mikołaja i Angelo w Apulii (Włochy). Urodził się w Monte Sant’Angelo (Foggia, Włochy) dnia 24 kwietnia 1946 r. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1963 r.; wieczystą – 9 października 1967 r.; święcenia kapłańskie przyjął 5 kwietnia 1971 r. Pełnił różnorodne funkcje i urzędy: był m. in. ministrem prowincjalnym swojej prowincji zakonnej (1997-2009); kustoszem Kustodii Sacro Convento w Asyżu (2009-2013). Od ubiegłego roku, do chwili nominacji, był asystentem prowincjalnym i gwardianem w klasztorze w Kupertynie (Lecce, Włochy).

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda