Home WiadomościZe Świata Peru: Relikwie Męczenników z Pariacoto w kościele w Chimbote

Peru: Relikwie Męczenników z Pariacoto w kościele w Chimbote

Redakcja

5 października 2017 r. w kościele parafialnym pw. św. Franciszka w Chimbote, na zakończenie Eucharystii, miało miejsce umieszczenie relikwii  Męczenników z Pariacoto, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego w niedawno odnowionym ołtarzu.

Kazanie o specyfice męczeństwa w Ameryce Łacińskiej wygłosił o. Dariusz Mazurek, który po zakończonej Mszy Świętej, wraz z ojcem gwardianem i proboszczem z Chimbote, o. Lucjanem Szczepańskim dokonał przeniesienia relikwii naszych Błogosławionych. W celebracji, poza wspomnianymi braćmi, wzięli udział także: o. Grzegorz Adamczyk, o. Jorge Cartagena, br. Piotr Hryma, ks. Wiktor Zajusz. Wśród wiernych należy odnotować obecność Wspólnoty „Męczennicy Wiary” (Comunidad „Mártires de Fe”), której towarzyszy z ramienia Delegatury o. Grzegorz, a która jest owocem beatyfikacji i nadal promuje kult Męczenników.

Na zakończenie celebracji o. Lucjan zaprosił wiernych na koncert orkiestry symfonicznej z Chimbote, która specjalnie przybyła do naszej parafii z programem muzyki klasycznej i tradycyjnej muzyki peruwiańskiej.

o. Dariusz Mazurek OFMConv

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda