Home WiadomościZe Świata Pielgrzymka biskupów do Avili w 500. rocznicę urodzin św. Teresy

Pielgrzymka biskupów do Avili w 500. rocznicę urodzin św. Teresy

Redakcja

deon.plŚw. Teresa jest wspaniałym darem Boga dla ludzkości – powiedział przewodniczący Hiszpańskiej Konferencji Biskupiej kard. Ricardo Blázquez. Stał on na czele pielgrzymki do Avili episkopatu swego kraju, który w ten sposób włączył się w obchody 500. rocznicy św. Teresy od Jezusa.

Na zakończenie wiosennej sesji plenarnej 78 hiszpańskich biskupów udało się w pielgrzymce do Avili – rodzinnego miasta tej wielkiej świętej i doktora Kościoła. Teresy. – Św. Teresa jest wspaniałym darem Boga dla ludzkości – powiedział w homilii kardynał. Przypomniał, że pozostawiła ona po sobie „bezcenne dziedzictwo: życie i duszę, jakie odkrywamy w jej pismach, córki i synów, którzy wcielają w życie jej wielkie dzieło reformy, wreszcie jej dzieła napisane pięknym językiem hiszpańskim, które są żywą księgą”.

Zdaniem przewodniczącego episkopatu św. Teresa przypomina nam o „niebezpieczeństwie przeciętności”. – Jej doświadczenie może nas skorygować i umocnić w naszym oddaniu się Bogu – stwierdził kaznodzieja. Dodał, że ta mistyczka z Avili mówi obecnemu pokoleniu, że „niezadowolenie naszej kultury wynika z nieznajomości Boga”.

Biskupi hiszpańscy odwiedzili w Avili wszystkie miejsca związane ze św. Teresą. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w klasztorze św. Józefa, który stoi u początków reformy zakonu karmelitańskiego, rozpoczętej przez św. Teresę.

KAI/ptt

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda