Home WiadomościZe Świata Pierwsza pallotyńska parafia w Burkina Faso

Pierwsza pallotyńska parafia w Burkina Faso

Redakcja

Dokładnie za tydzień, w przyszłą niedzielę 1 września 2019 otwieramy nową Parafię pw. Św. Faustyny Kowalskiej, pierwszą w Burkina Faso, gdzie będą posługiwali Księża Pallotyni, obejmiemy także naszą opieką Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tym samym żegnamy się z Parafią Notre Dame des Apotres, gdzie posługiwaliśmy wraz ks. Stanisławem Filipkiem ponad 10 miesięcy. Jesteśmy wdzięczni za ten czas i spotykanych ludzi. 

Nasza nowa Parafia znajduje się na obrzeżach stolicy kraju – Wagadugu i będzie obejmowała także kilkanaście wiosek. Na razie mamy 2 kaplice w tym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i mały kościół parafialny w Sabtoana poza tym nie ma jeszcze nic. Brakuje biura parafialnego, salek parafialnych na katechezę, plebanii, ksiąg, szat liturgicznych i kielichów. Na razie chcemy wynająć dom, który aktualnie jest już prawie gotowy, choć jeszcze nie mamy wszystkich mebli i akcesoriów do kuchni. Mimo to do końca sierpnia chcemy już zamieszkać na terenie nowej parafii, by być blisko naszych parafian. Wraz z Księdzem Stanisławem Filipkiem prosimy Was o modlitwę za nas i naszych parafian. Polecamy Was kochani Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictw Św. Siostry Faustyny i Św. Wincentego Pallotiego. Dziękujemy za wasze wsparcie.

Ks. Dariusz Sala SAC

Za: waw.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda