Home WiadomościZe Świata Pierwszy wyświęcony sercanin z Ekwadoru

Pierwszy wyświęcony sercanin z Ekwadoru

Redakcja

25 stycznia 2020 r. w święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, w parafii Matki Bożej Miłosierdzia, w Bahia de Caráquez – Manabí (Ekwador), sercanin Gil Humberto Hidalgo Hidalgo został wyświęcony przez włożenie rąk abpa Eduardo Castillo Pino z diecezji Portoviejo. Wraz z nim koncelebrował m.in. o. José Luis Munilla SCJ, przełożony prowincji hiszpańskiej (ESP), ks. Jesús Valdezate SCJ i ks. Aquilino Mielgo SCJ, sercanie pracujący w Ekwadoru, ks. Demetrio z regionu Wenezueli i kilku księży diecezjalnych.

Oprócz rodziny i wielu wiernych z Bahia de Caráquez byli także obecni wierni z parafii Santa María de la Algeria w Quito, gdzie Huberto przez pewien czas prowadził apostolat, a także zakonnicy z innych zgromadzeń oraz Przyjaciele Gila Humberto. Wszystko działo się w świątecznej i wesołej atmosferze.

Gil Humberto Hidalgo jest pierwszym ekwadorskim kapłanem sercańskim w Zgromadzeniu. Sercanie dzięki prowincji hiszpańskiej 22 lata temu powrócili do Ekwadoru, który był pierwszym krajem do którego o. Leon Dehon skierował misjonarzy. 10 listopada 1888 r. ks. Ireneusz Blanc SCJ i ks. Gabirel Grison SCJ udali się do Ekwadoru i rozpoczęli w ten sposób działalność misyjną rodzącego się dopiero Zgromadzenia Księży Sercanów.

Prosimy Najświętsze Serce Jezusa, aby o. Gil Humberto Hidalgo Hidalgo SCJ cieszył się niustającym wsparciem Bożego Serca w posłudze kapłańskiej.

Za: www.scj.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda