Home WiadomościZ kraju Pożegnania: o. Bolesław Micewski CR

Pożegnania: o. Bolesław Micewski CR

Redakcja

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego zmarł ks. Bolesław Micewski CR. Przeżył 88 lat, w Zgromadzeniu 69 lat, a w kapłaństwie 62 lata.

Ojciec Bolesław Micewski był najstarszym z kapłanów w Parafii w Złocieńcu. Urodził się w okolicach Krzemieńca na Wołyniu. Tam rozpoczął swoją edukację. Podczas wojny korzystał z tajnego nauczania w Krakowie i jego okolicach. Po wojnie kontynuował naukę w Drawsku Pomorskim i w Krakowie, gdzie zdał maturę.

Zmartwychwstańcem został w 1950, a kapłanem w 1957 roku. W tym samym czasie zadebiutował, pisząc pierwsze utwory literackie. Oprócz teologii studiował polonistykę i historię. Specjalizował się w dziejach Kościoła, uzyskując stopnie naukowe. Publikował swe wiersze również w prasie i w osobnych zbiorach wierszy i misteriów religijnych.

Pogrzeb o. Bolesława rozpocznie się się 14 lutego (piątek) o godz. 12 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył bp Edward Dajczak, a homilię wygłosi ks. Stefan Koperek CR. Po Mszy św. odbędzie się ceremonia na cmentarzu w Złocieńcu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Za: www.diecezja.koszalin.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda