Home WiadomościZe Świata Piesza Pielgrzymka z Great Meadow do Amerykańskiej Częstochowy z udziałem redemptorystów

Piesza Pielgrzymka z Great Meadow do Amerykańskiej Częstochowy z udziałem redemptorystów

Redakcja

30 Piesza Pielgrzymka z Great Meadows w stanie New Jersey  do Amerykańskiej Częstochowy dobiegła końca. Na pielgrzymkowym szlaku wiodącym malowniczymi trasami New Jersey i Pensylwanii pielgrzymi przez 4 dni wraz ze swoimi intencjami podążali pontniczym szlakiem. W niedziele 13 sierpnia na dziękczynnej Eucharystii spotkało się 2.6 tys pielgrzymów z Great Meadows do których dołączyły Piesze Pielgrzymki 2-dniowa z Trenton NJ i 1-dniowa z Filadelfii co spowodowało, że w Domu Matki modliło się około 4 tys pielgrzymów  . W pielgrzymce z Great Meadows uczestniczyli redemptoryści pracujący w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy oraz z parafii Chrystusa Odkupiciela z Manville.

Proboszcz parafii z Perth Amboy o.Waldemar Łątkowski prowadził ze sobą grupę młodzieży uczestniczących każdego roku w “Wakacjach z Panem Bogiem”. 
“Z wielka radością od 4 lat spotykam młodych ludzi i ich rodziny, które wspólnie maszerują pomimo trudnych warunków atmosferycznych czy innych niedogodności jednak spragnieni słowa- słowa, które kieruje do nich Odkupiciel poprzez Maryje. W tym roku mieli okazję wysłuchać świadectwa-Nie zmarnuj swojego życia czy chociażby jak uwolnić się od jogi! Konferencje przeplatane są śpiewem i modlitwą co w zupełności pozwala im przetrwać wszelkie trudy. To jest budujące , że mają pragnienie i potrzebę”.

O.Waldemar wraz z młodzieżą podążał w grupie paulinskiej posługując spowiedzią(czynił to również w razie potrzeby w grupie starszych)  wraz z o. Pawłem Burdą, który pojawił się razem z nim. Oto jak on wspomina swoje pielgrzymowanie.

“Pewnego popołudnia Maryja spełniła moją dziwną prośbę. Otóż siedząc przed komputerem przygotowywałem kazanie na nowennę. Czytałem wtedy treść objawień fatimskich ale przypadkiem wszedłem na stronę gdzie była treść niepotwierdzonych objawień w Medjugorie. Znając ostrożne, co jest uzasadnione, stanowisko Kościoła powiedziałem do Maryi: “Maryjo może mógłbym tam jechać i sam doświadczyć jak tam jest i co się tam dzieje”. Jeszcze wieczoru tego samego dnia otrzymałem telefon z propozycją by być opiekunem duchowym dwóch autokarów pielgrzymkowych do Medjugorie. Tak oto Maryja prowadzi tych, którzy oddają się jej do dyspozycji i chcącej pomóc przyprowadzać ludzi do Jej Syna. Podczas pielgrzymki uczestnicy, którzy byli już tam nie jeden raz, powiedzieli mi, że tam jedzie się tylko na zaproszeni Maryi. Mocno zapadło mi w pamięć to zdanie. 

Maryja zaprosiła mnie do swojego kolejnego sanktuarium w Europie. 

Dzisiaj pisze ten tekst z ziemi amerykańskiej i chce podziękować Maryi, że tym razem zaprosiła mnie do swojego wyjątkowego Sanktuarium czyli Amerykańskiej Częstochowy. Mało tego! Pozwoliła wędrować szlakiem pielgrzymim wraz z moimi Rodakami, żyjącymi w Stanach Zjednoczonych. To piękny czas, który pokazał mi, że charakter maryjny polskiej pobożności nie zgasł w sercach Polaków wraz z postawieniem pierwszych kroków na obcej ziemi. Wręcz przeciwnie miłość do Niej w sercach tych, którzy wędrowali obok mnie jest niesamowicie gorąca. Wspaniali ludzie, których poznałem, wspaniali kapłani prowadzący duszpasterstwo wśród Polonii, a do tego “zarażanie” tą miłością do Maryi siostry i braci Amerykanów. To piękna misja, którą swoim przykładem życia prowadzą Polacy żyjący Stanach Zjednoczonych. Bogu niech będą dzięki i Maryi chwała za ten święty czas rekolekcji w drodze i za wspaniałych pielgrzymów” 

W grupie salwatoriańskiej, pielgrzymowali ze swoim duszpasterzem O. Marcinem Zubikiem parafianie z parafii Najświętszego Odkupiciela z Manville NJ. Wspólne pielgrzymowanie było nie tylko okazją do modlitwy ale także poznawania się nawzajem oraz do umocnienia więzi .Niezależnie od rodzaju pielgrzymki, czy to rowerowej, czy motocyklowej czy też pieszej mamy zawsze możliwość odkrywania na nowo Boga i drugiego człowieka. Pielgrzymowaliśmy do Matki, aby Jej zawierzyć nasze życie. XXX Piesza Pielgrzymka odbyła się w kontekście 300 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej. Hasłem pielgrzymki były słowa “Oto Matka Twoja”. Słowa te pozostaną w naszym sercu na zawsze.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda