Home WiadomościZe Świata Piosenkarz pod wpływem oddziaływania salezjańskiego charyzmatu w Kolumbii

Piosenkarz pod wpływem oddziaływania salezjańskiego charyzmatu w Kolumbii

Redakcja

W ostatnim czasie prawie 100 dzieci i młodzieży, animatorów i osób biorących udział w inicjatywie “Nasz UNICEF”, spotkało się Andrésem Cepedą, ambasadorem dobrej woli UNICEF w Kolumbii. Muzyk i piosenkarz objął tę funkcję 10 listopada 2017 roku, mówiąc przy tej okazji: “Muzyka jest tutaj wehikułem, który może nam pomóc przekazać ważne przesłania i wyrazić to, co dzieci chcą powiedzieć innym ludziom, które absolutnie powinniśmy wysłuchać”.

Kolumbijski artysta urodził się 7 lipca 1973 roku w Bogocie; jest znanym piosenkarzem i kompozytorem słynnych piosonek poświęconych miłości. W dniu 18 lipca udał się do salezjańskiego dzieła “Ciudad Don Bosco” na spotkanie z animatorami młodzieżowymi, którzy się tam udzielają, i beneficjentami dzieła oraz dziećmi i młodzieżą z dzielnicy Carpinelo, którzy są objęcie programem UNICEF-u.

Zaraz po spotkaniu z dyrektorem, ks. Carlosem Manuelem Barriosem, i koordynatorami różnych programów – którzy go zaprosili, by zapoznał się z posłannictwem Księdza Bosko realizowanym przez to dzieło – piosenkarz udał si głównego audytorium, gdzie został powitany przez licznie zgromadzonych gości. 

William Barrios, krajowy odpowiedzialny za salezjański program “Dom opieki specjalnej” – którego w swoim czasie on sam był beneficjentem jako człowiek młody – wyjaśnił wszystkim obecnym, że celem wizyty Andrésa Cepedy było zapoznanie się z działaniami, jakie są podejmowane w ramach programu “Nasze UNICEF” w ciągu roku, oraz zmotywowanie odpowiedzialnych regionalnych i opiekunów do zaangażowania na rzecz pozytywnej “leadership”, praw dziecka i pokoju.  

Temu spotkaniu towarzyszył cykl warsztatów poświęconych refleksji nad udziałem ludzi młodych w życiu społecznym i wprowadzaniu pozytywnych zmian w społeczeństwie.

“Jestem szczęśliwy, że moge być tutaj z wami wszystkimi i poznać ‘Ciudad Don Bosco’; wszyscy będziemy bardzo dobrze współpracować w czasie tego spotkania” – powiedział Andrés Cepeda.

Na koniec piosenkarz uraczył przybyłych na to spotkanie swoimi dwoma najsłynniejszymi przebojami: Día tras día i Déjame ir, zrealizowanym wspólnie z grupą Morat.

Za: infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda