Home WiadomościZe Świata Pocztówka z Ugandy – cegiełka na dom dziecka w Gulu

Pocztówka z Ugandy – cegiełka na dom dziecka w Gulu

Redakcja

Dziewiątka młodych osób zaangażowanych w Ruch Świeckich Misjonarzy Kombonianów w tym roku wyjeżdża do Ugandy. Jadą rozeznawać swoje powołanie misyjne, dawać świadectwo życia chrześcijańskiego poprzez swoją pracę na rzecz ludności w dystrykcie Gulu. 

Chcą głosić Chrystusa, nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynami, swoją obecnością, postawami, miłością do bliźnich i odpowiedzialnym wykonywaniem swoich obowiązków.

Ale czy misjonarz to tylko osoba, która wyjeżdża? Oczywiście, że nie. Każdy z nas jest powołany do bycia misjonarzem, także w swoim kraju. Każdy z nas jest powołany do tego, by uczestniczyć w misyjnym życiu Kościoła, by pomagać tym najbiedniejszym naszym braciom w wierze. Nie każdy ma możliwość wyjazdu, często marzenia są przytłaczane przez zwykłą rzeczywistość. To nie oznacza, że nie możemy nic zrobić. Właśnie możemy bardzo dużo! Wystarczy trochę chęci!

Chcesz otrzymać coś naprawdę wyjątkowego z Afryki? Coś, co będzie stworzone specjalnie dla Ciebie przez Ugandyjskie dzieciaki? Nic prostszego. Pod koniec września Świeccy Misjonarze wraz z ugandyjskimi przyjaciółmi z Domu Dziecka z Gulu usiądą razem przy stole, by ręcznie wypisać tysiące kartek pocztowych, również tę wyjątkową – dla Ciebie! Jak otrzymać pocztówkę? Wystarczy do 21 września, do godziny 24.00 wpłacić symboliczną cegiełkę na działalność Domu Dziecka w Gulu. Minimalna wartość takiej cegiełki to 10 zł, ale zawsze można wpłacić kwotę wyższą, bo potrzeby są naprawdę duże. W końcu są to pieniądze dla dzieciaków! Zebrana kwota pieniędzy pomniejszona o koszty zakupu znaczków zostanie przeznaczona na działalność Domu Dziecka w miejscowości Gulu.

Wpłat należy dokonywać na konto:

Misjonarze Kombonianie
ING Bank Śląski: 27 1050 1445 1000 0022 8669 0751
Z dopiskiem „POCZTÓWKA Z UGANDY”

Dowód wpłaty, wraz z własnym adresem pocztowym, prosimy przesłać na skrzynkę mailową: [email protected]

W imieniu własnym, ale przede wszystkim dzieciaków mieszkających w Domu Dziecka w Gulu wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc. Jednocześnie prosimy też o modlitwę za to miejsce, gdzie jedzie grupa z Polski oraz za nich samych, by ten czas tam spędzony był czasem owocnym.

Za: www.kombonianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda