Home WiadomościZe Świata Polka drugą Kombonianką na świecie

Polka drugą Kombonianką na świecie

Redakcja

14 września bieżącego roku s. Magdalena Setlak, pochodząca z Gorlic, złożyła w Ekwadorze śluby w Zgromadzeniu Sióstr Kombonianek. Jest drugą na świecie siostrą zakonną w tej rodzinie zakonnej.

Puszcza Amazońska. Równik. Ekwador. Brzmi to niewiarygodnie i dosyć egzotycznie, bo taki jest właśnie ten kraj w Ameryce Południowej. To miejsce zachwyca pięknem i dziką naturą, którą Stwórca cudownie zaprojektował i powołał do życia.

Ta rzeczywistość nie jest obca trzem niesamowitym kobietom, które, przyjeżdżając z różnych krańców świata, przygotowywały się do najważniejszego momentu w ich życiu – złożenia ślubów zakonnych w Zgromadzeniu Sióstr Kombonianek. Marta z Kostaryki, Lucia z Hiszpanii i Magdalena z Polski, 14 września w Quito w Ekwadorze, w obecności księży, złożyły na ręce Siostry Prowincjalnej Josefiny Calle Solórzano swoją profesję zakonną. W tym wydarzeniu towarzyszyły im siostry zakonne, rodzina i przyjaciele.

Magdalena, która przyjęła śluby zakonne w Ekwadorze, jest drugą na świecie Kombonianką, gdyż siostra Anna, pierwsza Kombonianka, pracuje na Sri Lance, a w postulacie w Grenadzie, do dalszej drogi zakonnej, przygotowuje się Dominika, również Polka.

S. Magdalena Setlak pochodząca z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach w Diecezji Rzeszowskiej zetknęła się ze Zgromadzeniem Ojców Kombonianów w Krakowie. Poznawała specyfikę misyjną tego zgromadzenia, najpierw jako studentka, później pracując jako pedagog przedszkolny, by po kilku latach odkryć powołanie do głoszenia Ewangelii w charyzmacie św. ojca Daniela Comboniego.

Droga do pierwszych ślubów nie była łatwa. Magdalena przez pierwsze dwa lata odbywała postulat w Grenadzie na południu Hiszpanii, kolejne lata spędziła w stolicy Ekwadoru Quito, gdzie odbyła nowicjat, który zakończył się złożeniem ślubów. Tydzień po ślubach w Ekwadorze, siostra Magdalena, wraz z ojcami Kombonianami z Krakowa, prowadziła w gorlickiej Bazylice p.w. Narodzenia N.M.P. animację misyjną, dzieląc się radością odkrytego powołania i świadectwem życia sióstr swojego zgromadzenia. Siostra Magdalena swoje pierwszą posługę misyjną rozpocznie w Kenii, gdzie poświęci się pracy w szkole.

ks. Przemysław Jamro

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda