Home WiadomościZe Świata Polscy biskupi u progów apostolskich: wizyta w dykasterii ds. zakonnych

Polscy biskupi u progów apostolskich: wizyta w dykasterii ds. zakonnych

Redakcja

W ciągu dnia polscy biskupi kontynuowali wizyty w dykasteriach Kurii Rzymskiej. Mówi abp Marek Jędraszewski z Łodzi, który odwiedził Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego:

„Była to rzeczywiście taka bardzo otwarta i życzliwa atmosfera rozmów. Tym bardziej, że w imieniu prefekta przyjmował nas arcybiskup sekretarz. To, co dla nas jest chyba najważniejsze, to przesłanie i prośba, jaką skierował ksiądz arcybiskup, abyśmy jako biskupi troszczyli się także o to, aby w naszych diecezjach była dobra współpraca nie tylko między księżmi diecezjalnymi, ale też zakonnymi i siostrami zakonnymi. Także, żeby promować ich wspólnotę szczególnego życia, będącego znakiem szczególnej więzi Chrystusa ze swoim Kościołem, a po wtóre, żeby zrobić maksymalnie dużo, by właściwie przeżyć kolejny rok, to znaczy 2015, który będzie poświęcony życiu konsekrowanemu”.

tc/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda