Home WiadomościZe Świata Portugalia: jezuici tworzą portal informacyjny

Portugalia: jezuici tworzą portal informacyjny

Redakcja

Jezuici z Portugalii uruchomią portal internetowy, który będzie rywalizował z największymi mediami online w tym kraju. Jak poinformował ks. Jose Maria Brito, odpowiedzialny za projekt, nowe przedsięwzięcie będzie źródłem informacji z różnych dziedzin życia: od polityki, przez sprawy społeczne i sport.

Ważną część portalu stanowić będzie tematyka religijna.

Wśród publicystów portalu o nazwie Ponto SJ jest 35 dziennikarzy, pracowników naukowych, a także działaczy społecznych i polityków. Swoje teksty prezentować w nim będą zarówno politycy ugrupowań prawicowych, jak też lewicowych, w tym przedstawiciele skrajnie radykalnego Bloku Lewicy.

Jego działaczka, eurodeputowana Marisa Matias, będzie jedną z osób zaproszonych do otwarcia nowego projektu, którego inaugurację zaplanowano na piątek.

Portugalscy jezuici są jednym z najbardziej aktywnych zgromadzeń katolickich w pracy z młodzieżą. Prowadzą liczne akcje wraz ze studentami, których celem jest ewangelizacja lub pomoc materialna biednym.

Odbywają się one zarówno w Portugalii, jak i poza jej granicami, zazwyczaj w byłych portugalskich koloniach w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. W lipcu ub.r. świeccy wolontariusze związani z portugalskimi jezuitami zamieszkali w wioskach, które ucierpiały w efekcie czerwcowych pożarów w dystrykcie Leiria, w centrum Portugalii.

Kataklizm doprowadził tam do śmierci 64 osób i ranił 250. Jak poinformował Pedro Mendonça, koordynator akcji pomocowej, młodzież w wieku od 20 do 30 lat pomagała tam w różnych obszarach: od logistyki, po dystrybucję darów docierających dla pogorzelców.

KAI/kw

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda