Home WiadomościZ kraju Warszawscy klerycy pomogą albertynkom

Warszawscy klerycy pomogą albertynkom

Redakcja

Mimo, że ich sztuka zeszła już z afisza, klerycy warszawskiego seminarium zagrają w najbliższą sobotę dwa dodatkowe spektakle pt. “Augustyn”.

W ten sposób chcą wspomóc siostry albertynki, które poszukują domu, gdzie mogłyby przyjąć bezdomnych i potrzebujących.

Tradycyjnie klerycy III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie na przełomie roku wystawiają sztukę teatralną. W tym roku przedstawili uwspółcześnioną historię jednego z największych świętych, Augustyna z Hippony.

Inspiracją i źródłem informacji o nim były napisane przez świętego, po części autobiograficzne, “Wyznania”. Klerycki spektakl wyreżyserował Krzysztof Kwiatkowski, aktor Teatru Polskiego w Warszawie.

“Augustyn” pokazuje widzowi kondycję człowieka pracującego w korporacji i zwraca szczególną uwagę na problem samotności w dużym mieście oraz przestrzega przed chęcią budowania kariery zawodowej z pominięciem dbania o własne wnętrze i wiarę.

Pocieszającą konkluzją sztuki jest ukazanie, że również w takich warunkach możliwe jest nawrócenie i budowanie relacji z Bogiem. Istotnym elementem przedstawienia jest aspekt muzyczny.

Hobby głównego bohatera jest muzyka, dlatego dużą i ważną cześć sztuki stanowią skomponowane, napisane i wykonane przez kleryków utwory muzyczne.

Klerycy III roku wystawili swą sztukę już 21 razy, ale dwa najbliższe spektakle w sobotę 24 lutego o godz. 16 i 19 będą wyjątkowe, ze względu na ich charytatywny charakter. Po przedstawieniu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz sióstr albertynek.

KAI/jp

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda