Home WiadomościZe Świata W Portugalii powstaje pierwszy klasztor trapistek. Zamieszka w nim 10 włoskich mniszek

W Portugalii powstaje pierwszy klasztor trapistek. Zamieszka w nim 10 włoskich mniszek

Redakcja

W Portugalii, pozbawionej niemal całkowicie żeńskich zgromadzeń klauzurowych, powstaje pierwszy w tym kraju klasztor trapistek.

Będzie działał na terenie diecezji Bragança-Miranda, w północno-wschodniej części kraju. Jak poinformowały władze portugalskiej diecezji, pierwszy klasztor trapistek powstanie w miejscowości Palaçoulo koło Miranda do Douro.

W projektowanym klasztorze pod wezwaniem Świętej Maryi Matki Kościoła zamieszka dziesięć włoskich mniszek.

“Pochodzą one z klasztoru w Vitorchiano i zaczęły już naukę języka portugalskiego oraz studiowanie historii Kościoła w Portugalii” – napisały w komunikacie władze diecezji Bragança-Miranda.

Z informacji, które pod koniec ub.r. roku ujawnił bp José Cordeiro, ordynariusz diecezji Bragança-Miranda, wynika, że docelowo w klasztorze w Palaçoulo będzie mogło zamieszkać 40 sióstr ze zgromadzenia trapistek. Teren, na którym powstanie obiekt klasztorny zostanie wybudowany na terenach przekazanych przez miejscową parafię Świętego Michała, a także datków 25 mieszkańców portugalskiej miejscowości oraz środków przekazanych przez tamtejszą gminę.

– Bardzo się cieszymy z tej inicjatywy, która będzie “małym cudem” dla naszego regionu. Ostatnim klauzurowym zgromadzeniem byli tu benedyktyni. Żyli na terenie naszej diecezji przed 472 laty – przypomniał bp Cordeiro.

KAI/pk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda